Martynika - Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Martynika - Tortola (Brytyjskie Wyspy Dziewicze) - Program 13 dniowego rejsu

Dzień 1

Przejazd z lotniska do potu jachtowego Le Marin, gdzie będzie czekać nasz katamaran. Martynika odkryta w 1505 roku przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałym plażami na skraju jak zawsze turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, wycieczka w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

Dzień 2

Rejs na pólnoc Martyniki do miejscowości St Pierre. Zwiedzanie St Pierre, miasta które kiedyś określane było Paryżem West Indies, dokąd  w 1902 roku nie zostało zrównane z ziemią po wybuchu wulkanu Mont Pelee. No noc postój w zatoce St Pierre.

Dzień 3

Rejs na wyspę Dominika. Jest  to prawdopodobnie jedna z najmniej odkrytych i eksploatowanych wysp na Karaibach. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody z jej obfitością ptaków, motyli i fantastycznie kolorowych kwiatów. Główne atrakcje Dominiki to bujny las tropikalny wnętrza wyspy, wodospady, gorące źródła, jeziora i krystalicznie czyste, błękitne wody Morza Karaibskiego ze swą nienaruszoną rafą koralową . Na noc zatrzymujemy się w zatoce Portsmouth Harbour na północy wyspy.

Dzień 4

Zwiedzanie Dominiki. Na wyspie warto z pewnością zejść głębiej na ląd, aby odkryć jej prawdziwy urok. Płyniemy w góre rzeki Indian River przez imponującą tropikalną dżunglę, następnie , taksówką zwiedzamy wnętrze wyspy. Na noc postój w zatoce Portsmouth Harbour

Dzień 5

Rejs na archipelag wysp Les Saintes. Są to niewielkie urokliwe francuskie wysepki, na które codziennie przypływają setki turystów z pobliskiej Gwadelupy. Codziennie zawija tu tez wiele jachtów, bo u wybrzeży maleńkiej wyspy Terre-de-Haut znajduje się jedna z najpiękniejszych zatok świata! Na wyspie należy zwiedzić Fort Napoleon, rozkoszując się wspaniałym widokiem  na - główne miasteczko wyspy, Bourg - zatokę i pozostałe wysepki archipelagu. Warto tez pożyczyć skuter i objechać dookoła wyspę. Na noc postój w zatoce Terre de Haut.

Dzień 6

Rejs na wysepkę Pigeon Island. Ta wysepka, położona przy zachodnim wybrzeżu Gwadelupy  będzie wielką gratką dla zwolenników snorklowania i nurkowania, bowiem znajduje się tam słynny Cousteau Underwater Park, który jest jednym z najlepszych w okolicy miejsc do nurkowania, pełnym raf koralowych, ośmiornic i kolorowych ryb. Na noc zatrzymujemy się na boi cumowniczej przy Pigeon Island.

Dzień 7

Rejs na wyspę Antiga. Wyspa  położona jest w środku Wysp Zawietrznych i jest celem każdego rodzaju żeglarskich wakacji. Antigua reklamowana jest jako wyspa 365 plaż. Każdy dzień  w roku można spędzić innej plaży! Na noc zatrzymujemy się w Jolly Harbour Marina.

Dzień 8

Zwiedzanie Antigi. Ciekawe miejsca na wyspie to Falmouth Harbour i English Harbour znane od wieków jako jedne z najlepszych miejsc schronienia na Karaibach, dziś są slynne z pubów, restauracji i nocnego życia .Ta przepiękna i malownicza zatoka English Harbour jest otoczona silnie ufortyfikowanym cyplem i wzgórzami , stanowi centrum żeglarstwa w tym rejonie Karaibow. Miasto słynie zwłaszcza ze stoczni Nelsona, która zajmuje miejsce istniejącej tam niegdyś bazy Brytyjskiej Marynarki Wojennej. Na noc zostajemy  w Jolly Harbour Marina.

Dzień 9

Rejs na wyspę St . Barts. Wyspie tej patronują gwiazdy filmowe spędzające na niej wakacje od lat 50 – tych. W jej małej, eleganckiej stolicy - Gustavii, francuską radość życia łagodzi szwedzki porządek. Znaleźć tu można przepiękne plaże, wspaniałą kuchnię, ekskluzywne wolnocłowe butiki i wspaniałych ludzi. Na noc zostajemy na kotwicy przed portem Gustavia.

Dzień 10

Zwiedzanie Gustavii, a następnie rejs na wyspę St. Martin. Na St. Martin popularną miejscowością jest urocze francuskie miasteczko Marigot oraz na południowej stronie miejscowość Philpsburg, interesuące miejsce dla zwolenników kasyn i nocnego życia. W nocy rejs na Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

Dzień 11

Rejs na wyspę Virgin Gorda. Wyspa ta stanowi cześć archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych (BVI). Wyspy Dziewicze to perełka Karaibów, oraz prawdziwy raj dla żeglarzy. Wspaniała pogoda, słabe, lub umiarkowane wiatry wiejące prawie zawsze z tego samego kierunku, bajkowe plaże, dziewicze rafy koralowe i bezludne wysepki. Na noc zatrzymujemy się w marinie Virgin Gorda Harbor.

Dzień 12

Zwiedzanie rezerwatu The Baths na wyspie Virgin Gorda.The Baths są jedną z największych atrakcji Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Jest to najbardziej malownicza na Karaibach plaża z pięknymi palmami i oryginalnymi formacjami skalnymi, które, jak niektórzy uważają, są meteorytami. Po interesującej wycieczce wzdłuż plaży, kąpieli i snorklowaniu rejs do zatoki Trellis Bay na wyspie Tortola. Zwiedzamy okolicę, a wieczorem spotykamy się na kolacji w restauracji The Lost Resort, zbudowanej przed laty przez przedwojennego żeglarza Władysława Wagnera, który jako pierwszy Polak opłynał jachtem świat (wyprawa na jachcie Zjawa). Na noc zostajemy w Trellis Bay na bojce cumowniczej.

Dzień 13

Zakończenie rejsu w Trellis Bay na wyspie Tortola.

 

Rejs na trasie Tortola (Brytyjskie Wyspy Dziewicze) – Martynika odbędzie się tą samą trasą tylko w odwrotnej kolejności.