Martynika – Grenadyny - Grenada

Martynika - Grenadyny - Grenada - Program 11 dniowego rejsu

Zakonczenie lub rozpoczecie rejsu:  Martynika lub Grenada

Przylot na rejs:  Grenada lub Martynika

Powrot z rejsu:  Martynika lub Grenada

Odwiedzane wyspy:  Martynika, St. Lucia, St Vincent, Bequia, Mustique, Mayreau,Tobago Cays, Union Island, Carriacou, Grenada.

Dzień 1

Przejazd z lotniska do potu jachtowego Le Marin gdzie bedzie czekac nasz katamaran. Martynika odkryta w 1505 roku przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałym plażami na skraju jak zawsze turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, ciekawe wycieczki w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

Dzień 2

Rejs na wyspe St. Lucia i postoj w marinie Rodney Bay Marina. Saint Lucia, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych wysp karaibskich. Jej znakiem rozpoznawczym są dwa wysokie i z daleka zauważalne szczyty wulkanów Petit Piton i Gros Piton. Większość wyspy pokryta jest tropikalnymi lasami, oraz plantacjami bananów, które tworzą iście karabski krajobraz.

Dzień 3

Rejs na poludnie wyspy St. Lucia do zatoki Marigot Bay. Marigot Bay to piekna zatoka zamknieta od strony morza plaza z palmami. Nastepnie rejs do zatoki Soufriere Bay. Kapiel i snorklowanie w zatoce.

Dzień 4

Rejs na wyspe St. Vincent i zwiedzanie zatoki Wallilabou Bay (miejsce gdzie kręcony był film "Piraci z Karaibów") . Odwiedzajac  St. Vincent wplywamy juz w rejon Grenadyn. Grenadyny to fantastyczny akwen żeglarski, wspaniałe miejsca do nurkowania i tradycyjny karaibski styl życia. Nastepnie rejs na wyspe Bequia, postoj w zatoce Admiralty Bay. Bequia nazywana jest klejnotem Grenadyn, ze względu na swój uroczy, stary karaibski charakter oraz przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Bequia to przede wszystkim piękne piaszczyste plaże, porośnięte palmami i tropikalną roślinnością, oraz wtopione w krajobraz malownicze małe, rybackie wioski.

Dzień 5

Rejs na wyspe Mustique. To prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona koralami i plażami. Dopływają tu jednak żeglarze, a mieszkają slawni ludzie. Mustique nazywana też jest Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie swoje rezydencje postawili milionerzy z całego świata. Jednym z nich jest Mick Jagger z zespołu Rolling Stones.

 

Dzień 6

Rejs na wyspe Mayreau. Postoj w zatoce Salt Whistle Bay. Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkalych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, z białymi piaszczystymi plażami, oraz palmami kokosowymi.

Dzień 7         

Rejs do Tobago Cays. Tobago Cays to kotwicowisko na srodku oceanu, otoczone rafami i piecioma malymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiaja, ze czlowiek przestaje tutaj myslec o sprawach zycia codziennego. Znajduje sie tam morski park narodowy. Mozna tam kapac sie , plazowac, poplywac z żółwiami, snorklowac na rafie koralowej i zwiedzac bezludne wysepki.

Dzień 8

Rejs na wyspe Union Island, postoj w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Nastepnie rejs na wyspe Palm Island i Mopin. Nocleg na kotwicy przy wyspie Petit St Vincent.

Dzień 9

Rejs na wyspe Carriacou, odprawa paszportowo-celna, zwiedzanie wyspy. Na na noc zatrzymamy sie  przy bezludnej wysepce Sandy Island.

Dzień 10

Rejs na wyspe Grenada, postoj w Port Louis Marina niedaleko stolicy wyspy - St Georges.

Dzień 11

Zakończenie rejsu, powrót  z Grenady.

 

UWAGA!
Rejs na trasie Grenada – Grenadyny – Martynika odbedzie sie te sama trasa, ale w odwrotnej kolejnosci.