Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Brytyjskie Wyspy Dziewicze - Program 12 dniowego rejsu

Rozpoczecie rejsu  (do uzgodnienia z zaloga):  Tortola  lub St. Thomas (tansze dolot).

Zakonczenie rejsu (do uzgodnienia z zaloga):  Tortola lub St. Thomas (tanszy powrot)

Przylot na rejs:  Tortola lub St. Thomas

Powrot z rejsu:  Tortola  lub St. Thomas

Odwiedzane wyspy:  Tortola, Peter Island, Jost van Dyke, Norman Island, Cooper Island, Anegada, Virgin Gorda

Dzień 1

Przylatujecie na wyspę Tortola. Przejazd taksówką z lotniska Beef Island do Village Cay Marina w miasteczku Road Town, gdzie czekać będzie na Was nasz katamaran zajmie tylko ok. 15 minut. Po rozpakowaniu bagażu powitalna kolacja w restauracji, podczas której omówimy program rejsu oraz zasady bezpieczeństwa podczas żeglowania.

Dzień 2

Po śniadaniu zaprowiantujemy jacht, zapoznamy się z obsługa turystycznego katamaranu, podniesiemy żagle i pożeglujemy poprzez Sir Francis Drake Channel na Peter Island. Staniemy tam na kotwicy w zatoce Dead Man's Bay, aby wykąpać się, ponurkować i zjeść lunch. Następnie opłyniemy pobliską, bezludną Dead Chest Island, czyli "Skrzynię Umrzyka". Dead Chest Island - upamiętniona w piosence żeglarskiej "15 chłopa na umrzyka skrzyni... I butelka rumu!", wygląda z oddali rzeczywiście jak trumna. Osławiony angielski pirat "Blackbeard" (Czarnobrody) zostawił na niej ze zwykłej zemsty 15 członków swojej załogi jedynie z butelką rumu. Na wyspie nie ma słodkiej wody. Następnie pożeglujemy w kierunku Norman Island - Wyspy Skarbów. Na "Wyspie Skarbów" Robert Stevenson osadził główna akcję swojej słynnej powieści. Stajemy na boi przed "The Caves" aby wykąpać się, posnorklowac i spenetrować słynne, schodzące do wody jaskinie, gdzie podobno do dziś ukryte są skarby piratów. Na noc stajemy na kotwicy w zatoce The Bight.

Dzień 3

Rano będziemy nurkować z maską i fajką przy okolicznych wysepkach The Indians. Nurkowanie jest tu łatwe i bardzo interesujące. Rafa koralowa jest pełna kolorowych ryb. Jest to idealne miejsce dla początkujących na pierwsze spotkanie z podwodnym światem! Następnie popłyniemy do Soper's Hole na zachodnim wybrzeżu Tortoli, gdzie zatrzymamy się na lunch i zrobimy niezbędne zakupy. Po południu pożeglujemy na wyspę Jost Van Dyke nazwanej tak od nazwiska często zaglądającego tu niegdyś holenderskiego pirata i zatrzymamy się na noc w zatoce Little Harbor.

Dzień 4

Wcześnie rano wybierzemy się na wycieczkę na najwyższy szczyt wyspy Jost Van Dyke, żeby podziwiać bajkową panoramę Amerykańskich i Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Następnie płyniemy do słynnej, malowniczej zatoki White Bay z otoczoną palmami piękną plażą, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych w okolicy barów - Soggy Dollar Bar. To właśnie tu narodził się słynny Painkiller, karaibski środek do uśmierzania bólu. Painkiller to "narodowy drink" na Wyspach Dziewiczych, wart zawsze drugiej kolejki. Po południu płyniemy do zatoki Great Harbor, gdzie na kotwicy zostajemy na noc. Na kolacje idziemy do słynnej restauracji FOXY’s.

Dzień 5

Po śniadaniu płyniemy do Diamond Cay i stamtąd wybierzemy się na wycieczkę do Bubbly Pool, malowniczego, skalnego wąwozu, w którym rozbijają się oceaniczne fale. Przelewające się przez skały fale tworzą naturalny basen, gdzie możemy się wykąpać. Po powrocie płyniemy na bezludną wysepkę Sandy Spit, a następnie na trochę większą, ale również malowniczą Sandy Cay. Czas na  wycieczkę po wyspie, kąpiel i zdjęcia w najbardziej malowniczym zakątku Wysp Dziewiczych. Na noc zatrzymamy się na Tortoli w zatoce Cane Garden Bay.

Dzień 6

Po śniadaniu w malowniczej Cane Garden Bay, żeglujemy na północ. Zatrzymujemy się przy Monkey Point na wyspie Guana Island na kąpiel, snorklowanie i lunch. Następnie płyniemy do zatoki Trellis Bay, zwiedzamy okolicę, a wieczorem spotykamy się na kolacji w restauracji The Lost Resort, zbudowanej  przed laty przez  znanego przedwojennego żeglarza Władysława Wagnera, który jako pierwszy Polak opłynął jachtem kule ziemską (wyprawa na jachcie Zjawa). Na noc zostajemy w Trellis Bay na bojce cumowniczej.

Dzień 7

Po śniadaniu płyniemy odwiedzić małą, kolorową wysepkę Marina Cay, gdzie z restauracji na szczycie wzniesienia roztacza się wspaniały widok na okoliczne wyspy. Następnie dalej na północ do wysp "The Dogs", gdzie znajdują się jedne z najlepszych miejsc do snorklowania i nurkowania. Zostajemy tam na lunch i po południu płyniemy do Leverick Bay, gdzie odwiedzimy sklep i restaurację znanej firmy "Pusser's", produkującej najznakomitszy na świecie rum (serwowany przez 300 lat marynarzom Floty Brytyjskiej). Noc spędzamy na bojce cumowniczej w zatoce Leverick Bay

Dzień 8

Po śniadaniu żeglujemy na północ w kierunku wyspy Anegada. Jest to najbardziej płaska wyspa archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych (najwyższe wzniesienie to zaledwie 7 metrów) otoczona ogromną rafą koralową. Największe atrakcje tej wyspy to hodowla różowych flamingów, żyjące dziko iguany oraz najlepsze na Karaibach homary. Po dopłynięciu, zwiedzamy wyspę i spędzamy popołudnie na pięknej plaży Loblolly Beach, gdzie kąpiemy się i snorklujemy w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie. Wieczorem kolacja „homarowa” w lokalnej restauracji.

Dzień 9

Po śniadaniu żeglujemy na południe w kierunku wyspy Vigin Gorda. Po drodze zatrzymujemy się przy prywatnej wyspie Necker Island, należącej do Richarda Bransona, właściciela linii lotniczych Virgin Atlantic. Na noc kotwiczymy w zatoce przy Yacht Club The Bitter End.. Zainteresowani mogą pożyczyć deskę z żaglem lub mały, plażowy katamaran i pożeglować po osłoniętej zatoce. Będzie również następna okazja do odwiedzenia lokalnych barów i zrobienia zakupów.

Dzień 10

Wypływając z Bitter End Yacht Club kierujemy się znowu na południe. Kotwiczymy przy jednej z największych atrakcji Brytyjskich Wysp Dziewiczych - The Bath. Jest to najbardziej malownicza na Karaibach plaża z pięknymi palmami i oryginalnymi formacjami skalnymi, które, jak niektórzy uważają, są meteorytami. Po interesującej wycieczce wzdłuż plaży, kąpieli, snorklowaniu popłyniemy do zatoki Trujących Jabłuszek na wyspie Cooper Island, gdzie zatrzymujemy się na noc.

Dzień 11

Po śniadaniu żeglujemy z wiatrem w kierunku Salt Island, gdzie niedaleko od brzegu znajduje się wrak brytyjskiego statku pocztowego RMS "RHONE", który zatonął tam w sztormie w 1867 roku. Wrak nie jest głęboko i można go dobrze zobaczyć nurkując tylko z maską i fajką. A warto, bo jest to jeden z najlepiej zachowanych wraków na Karaibach. Wczesnym popołudniem płyniemy do mariny Village Cay Marina w Road Town na Tortoli. Następnego dnia rano opuszczamy Tortolę.

Dzień 12

Po śniadaniu żeglujemy z wiatrem w kierunku Salt Island, gdzie niedaleko od brzegu znajduje się wrak brytyjskiego statku pocztowego RMS "RHONE", który zatonął tam w sztormie w 1867 roku. Wrak nie jest głęboko i można go dobrze zobaczyć nurkując tylko z maską i fajką. A warto, bo jest to jeden z najlepiej zachowanych wraków na Karaibach. Wczesnym popołudniem płyniemy do mariny Village Cay Marina w Road Town na Tortoli. Następnego dnia rano opuszczamy Tortolę.

Dzień 13

Po śniadaniu opuszczamy Tortolę.

Uwaga: Jesli zaloga będzie posiadać amerykańskie wizy, możemy również odwiedzić wyspę St John, oraz St Thomasna na  Amerykańskich Wyspach Dziewiczych.