Grenadyny

Martynika - Grenadyny - Martynika - Program 12 dniowego rejsu

Dzień 1

Przejazd z lotniska do potu jachtowego Le Marin gdzie będzie czekać nasz katamaran. Martynika odkryta w 1505 roku przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałymi plażami na skraju jak zawsze turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, ciekawe wycieczki w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

Dzien 2

Rejs na wyspę St. Lucia i postój w marinie Rodney Bay Marina. Saint Lucia, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych wysp karaibskich. Jej znakiem rozpoznawczym są dwa wysokie i z daleka widoczne szczyty wulkanów Petit Piton i Gros Piton. Większość wyspy pokryta jest tropikalnymi lasami oraz plantacjami bananów, które tworzą iście karabski krajobraz.

Dzień 3

Rejs na południe wyspy St. Lucia do zatoki Soufriere Bay. Kąpiel i snorklowanie w zatoce, rejs do zatoki Pitons Bay. Na noc postój w zatoce Pitons Bay między Petit Piton i Gros Piton.

Dzień 4

Rejs na wyspę St. Vincent i zwiedzanie zatoki Wallilabou Bay (miejsce gdzie kręcony był film "Piraci z Karaibów") .Odwiedzając  St. Vincent wpływamy już w rejon Grenadyn. Grenadyny to fantastyczny akwen żeglarski, wspaniałe miejsca do nurkowania i tradycyjny karaibski styl życia. Następnie rejs na wyspę Bequia, postój w zatoce Admiralty Bay. Bequia nazywana jest klejnotem Grenadyn, ze względu na swój uroczy, stary karaibski charakter oraz przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Bequia to przede wszystkim piękne piaszczyste plaże, porośnięte palmami i tropikalną roślinnością, oraz wtopione w krajobraz malownicze małe, rybackie wioski.

Dzień 5

Rejs na wyspę Mayreau. Postoj w zatoce Salt Whistle Bay. Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkałych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, z białymi piaszczystymi plażami  oraz palmami kokosowymi.

Dzień 6

Rejs do Tobago Cays. Tobago Cays to kotwicowisko na środku oceanu, otoczone rafami i pięcioma małymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiają, że człowiek przestaje tutaj myśleć o sprawach życia codziennego. Jest tam morski park narodowy. Można w nim kąpać się , plażować, popływać z żółwiami, snorklowac na rafie koralowej i zwiedzać bezludne wysepki.

Dzień 7

Rejs na wyspę Union Island, postój w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna), następnie rejs na wyspę Petit Saint Vincent, po drodze krótkie postoje przy wysepkach Palm Island i Mopion. Petit Saint Vincent zachwyca  lazurową wodą, cała wyspa jest prywatna i jest terenem ośrodka wypoczynkowego. Żeglarze są tam jednak mile widziani.

Dzień 8

Rejs na wyspę Mustique. To prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona koralami i plażami. Dopływają tu jednak żeglarze, a mieszkają sławni ludzie. Mustique nazywana też jest Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie swoje rezydencje postawili bogaci  ludzie  z całego świata. Jednym z nich jest Mick Jagger z zespołu Rolling Stones.

Dzień 9

Rejs na wyspę St Vincent postój w zatoce Cumberland Bay.  Cumberland Bay to malownicza zatoka z lokalną restauracją na plaży.

Dzień 10

Rejs na wyspe St. Lucia, postoj w zatoce Marigot Bay .

Dzień 11

Rejs na Martynike, nocleg w marinie Le Marin.

Dzień 12

Zakonczenie rejsu na Martynice w porcie jachtowym Le Marin. Możliwość spędzenia ostatniego dnia na plaży - polecamy plażę Les Salines, lub przejażdżka po wyspie - warto zwiedzić ogród tropikalny Jardin de Balata, stolice wyspy Fort de France lub podjechać w okolice wulkanu Mount Pelee.