Tortola - Martynika

Tortola - Martynika - Program 14 dniowego rejsu

Dzień 1

Przylatujecie na lotnisko Beef Island naTortoli. Nasz jacht stac bedzie na boi cumownicze w zatoce Trellis Bay tylko ok. 100m  od  lotniska. Po rozpakowaniu bagazu idziemy na powitalna kolacje, podczas ktorej omówimy program rejsu, oraz zasady bezpieczeństwa podczas żeglowania. Spotkamy się w restauracji The Lost Resort, którą kiedys zbudował znany przedwojenny żeglarz Władysław Wagner, ktory jako pierwszy Polak oplynal jachtem swiat (wyprawa na jachtach o nazwie Zjawa).

Dzień 2

Po śniadaniu zaprowiantujemy jacht, zapozmamy sie z obsluga turystycznego katamaranu, podniesiemy żagle i pożeglujemy poprzez Sir Francis Drake Channel na wyspe Virgin Gorda. Kotwiczymy przy jednej z największych atrakcji Brytyjskich Wysp Dziewiczych - The Bath. Jest to najbardziej malownicza na Karaibach plaża z pięknymi palmami i oryginalnymi formacjami skalnymi, które, jak niektórzy uważają, są meteorytami. Po interesującej wycieczce wzdłuż plaży, kąpieli, snorklowaniu popłyniemy do mariny Virgin Gorda Yacht Club, gdzie zatrzymamy sie na  noc..

Dzień 3

Rano, po odprawie paszportowo-celnej plyniemy  dalej na północ. Zatrzymamy sie przy wyspach The Dogs na kapiel i snorklowanie, oraz w zatoce Leverick Bay, gdzie odwiedzimy sklep i restaurację znanej firmy "Pusser's", produkującej najznakomitszy na świecie rum (serwowany przez 300 lat marynarzom Floty Brytyjskiej). Po poludniu wyplywamy na nocny przelot w kierunku wyspy St Martin.

Dzień 4

Na St. Martin popularną miejscowością jest urocze francuskie miasteczko Marigot, oraz na południowej stronie stolica wyspy Philpsburg, interesujace miejsce dla zwolenników kasyn i nocnego życia. Po poludniu plyniemy na wyspe St Barts. Wyspie tej patronują gwiazdy filmowe spędzające na niej wakacje od lat 50 – tych. W jej małej, eleganckiej stolicy - Gustavii, francuska radość życia łagodzi szwedzki porządek. Na wyspie sa przepiękne plaże, wspaniała kuchnia, ekskluzywne wolnocłowe butiki i ciekawi ludzie. Na noc zostajemy na kotwicy przed portem Gustavia.

Dzień 5

Wczesnie rano wyplywamy na wyspe Antiga. Wyspa  położona jest w środku Wysp Zawietrznych i jest celem każdego rodzaju żeglarskich wakacji. Antigua reklamowana jest jako wyspa 365 plaż. Kazdy dzien w roku mozna spedzic innej plazy!.. Na noc zatrzymujemy sie w Jolly Harbour Marina.

Dzień 6

Wycieczka po Antidze. Ciekawe miejsca na wyspie to Falmouth Harbour i English Harbour znane od wieków jako jedne z najlepszych miejsc schronienia na Karaibach, dziś są sławne z pubów, restauracji i nocnego życia .To przepiękna i malownicza zatoka English Harbour jest otoczona silnie ufortyfikowanym cyplem i wzgórzami i stanowi centrum żeglarstwa w tym rejonie Karaibow. Miasto słynie zwłaszcza ze stoczni Nelsona, która zajmuje miejsce intniejacej tam niegdys bazy Brytyjskiej Marynarki Wojennej. Na noc zostajemy  w Jolly Harbour Marina

Dzień 7

Rejs na francuska Gwadelupe. Po drodze zatrzymujemy sie przy wysepce Pigeon Island. Ta wysepka, polozona przy zachodnim wybrzezu Gwadelupy  będzie wielką gratką dla zwolenników snorklowania i nurkowania, bowiem znajduje sie tam słynny Cousteau Underwater Park, ktory jest jednym z najlepszych w okolicy miejsc do nurkowania, pełnym raf koralowych, ośmiornic i kolorowych ryb. Na noc zatrzymujejemy sie na boi cumowniczej przy Pigeon Island.

Dzień 8

Wycieczka po Gwadelupie.

Dzień 9

Rejs na archipelag wysp Les Saintes. Sa to niewielkie urokliwe francuskie wysepki, na ktore codziennie przyplywja setki turystow z pobliskiej Gwadelupy. Codziennie zawija tu tez wiele jachtów, bo u wybrzeży maleńkiej wyspy Terre-de-Haut znajduje się jedna z najpiękniejszych zatok świata! Na noc postoj w zatoce Terre de Haut.

Dzień 10

Rano zwiedzanie Le Saintes (warto pozyczyc skuter i objechac dookola wyspe). Na wyspie nalezy zwiedzic Fort Napoleon, rozkoszujac sie wspanialym widokiem  na glowne miasteczko wyspy, Bourg, zatoke i pozostale wysepki archipelagu. Po poludniu rejs na wyspe Dominka. Jest  to prawdopodobnie jedna z najmniej odkrytych i eksploatowanych wysp na Karaibach. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody z jej obfitością ptaków, motyli i fantastycznie kolorowych kwiatów. Główne atrakcje Dominiki to bujny las tropikalny wnętrza wyspy, wodospady, gorące źródła, jeziora i krystalicznie czyste, błękitne wody Morza Karaibskiego ze swą nienaruszoną rafą koralową . Na noc zatrzymujemy sie w zatoce Portsmouth Harbour na północy wyspy.

Dzień 11

Wycieczka po Dominice. Na wyspie warto z pewnością zejść głębiej na ląd, aby odkryć jej prawdziwy urok. Plyniemy w gore rzeki Indian River przez imponujaca topikalna dzungle, nastepnie , taksowka zwiedzamy wnetrze wyspy. Na noc postoj w zatoce Portsmouth Harbour

Dzień 12

Rejs na  Martynike, na noc stajemy na kotwicy przed miasteczkiem St Pierre.

Dzień 13

Zwiedzanie St Pierre, miasta które kiedyś określane było Paryżem West Indies, dokąd  w 1902 roku nie zostalo zrownale z ziemia przez wybuch wulkanu Mont Pelee. Nastepnie rejs na poludnie wzdluz zachodniego wybrzeza Martyniki. No noc postoj w zatoce przed miasteczkiem St. Ann.

Dzień 14

Zakończenie rejsu w marinie Le Marin.  W drodze na lotnisko, krotka wycieczka po Martynice.