Grenada - Grenadyny - Grenada

Grenada - Grenadyny -   Grenada - Program 10 dniowego  rejsu

Rozpoczecie rejsu:  Grenada – Port Louis Marina

Zakonczenie rejsu:  Grenada – Port Louis Marina

Przylot na rejs:  Grenada

Powrot z rejsu:  Grenada

Odwiedzane wyspy:  St. Vincent, Bequia, Mustique, Mayreau, Tobago Cays, Union Island, Sandy Island, Carriacou, Grenada.

Dzień 1

Krotki przejazd z lotniska na Grenadzie do potu jachtowego Port Louis Marina, niedaleko stolicy wyspy St Georges - najnowszej i najnowoczesniejszej mariny na Karaibach,  gdzie będzie czekać nasz katamaran.                            

Dzień 2

Rano odprawa zalogi i rejs na bezludna wysepke Sandy Island z piekna , piaszczysta plaza. Po drodze postoj na lunch w zatoczce na wyspie Isle de Ronde. Nocleg na bojach cumowniczych przy Sandy Island.

Dzień 3

Rejs na wyspę Union Island (odprawa celna i paszportowa). Postój w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Następnie rejs na wyspę Mayreau i postój w zatoce Salt Whistle Bay. Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkałych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek, wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie z białymi piaszczystymi plażami, oraz palmami kokosowymi.

Dzień 4

Rejs na wyspę Bequia, postój w zatoce Admiralty Bay. Bequia nazywana jest klejnotem Grenadyn ze względu na swój uroczy, stary, karaibski charakter, oraz przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Bequia to przede wszystkim piękne piaszczyste plaże porośnięte palmami i tropikalną roślinnością oraz wtopione w krajobraz malownicze małe, rybackie wioski.

Dzień 5

Rejs na wyspę Mustique. Mustique, to prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona koralami i plażami. Dopływają tu głównie żeglarze. Mustique nazywana jest też Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie swoje rezydencje mają milionerzy z całego świata. Jednym z nich jest Mick Jagger z zespołu Rolling Stones.

Dzień 6

Rejs do Tobago Cays. Tobago Cays to kotwicowisko na środku oceanu, otoczone rafami i pięcioma małymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiają, że człowiek przestaje tutaj myśleć o sprawach życia codziennego.

Dzień 7

Postoj w lagunie Tobago Cays. Znajduje się  tu morski park narodowy. Można się tam kąpać , plażować, popływać z żółwiami, snorklowac na rafie koralowej i zwiedzać bezludne wysepki. Wieczorem gril na plazy na jednej z wysepek.

Dzień 8

Rejs na wyspę Union Island (odprawa celna i paszportowa). Postój w stolicy wyspy- Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Następnie rejs na wyspę Carriacou. Nocleg na kotwicy w zatoce przy misteczku Hillsborough.

Dzień 9

Rejs na wyspę Grenada, postój w Port Louis Marina niedaleko stolicy wyspy - St Georges.

Dzień 10

Zakończenie rejsu, powrót z Grenady.