Grenada - Grenadyny - Grenada

Grenada - Grenadyny - Grenada - Program 8 - dniowego rejsu

Rozpoczecie rejsu:  Grenada – Port Louis Marina

Zakonczenie rejsu:  Grenada – Port Louis Marina

Przylot na rejs:  Grenada

Powrot z rejsu:  Grenada

Odwiedzane wyspy:  St. Vincent, Bequia, Mustique, Mayreau,Tobago Cays, Union Island, Carriacou, Grenada.

Dzień 1

Krotki przejazd z lotniska na Grenadzie do potu jachtowego Port Louis Marina, niedaleko stolicy wyspy St Georges - najnowszej i najnowoczesniejszej mariny na Karaibach,  gdzie będzie czekać nasz katamaran.                            

Dzień 2

Rano odprawa zalogi i rejs na bezludna wysepke Sandy Island z piekna , piaszczysta plaza. Po drodze postoj na lunch w zatoczce na wyspie Isle de Ronde. Nocleg na bojach cumowniczych przy Sandy Island.

Dzień 3

Rejs na prywatna wyspe Palm Island, oraz na wyspe Union Island (odprawa celna i paszportowa). Postój w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Następnie rejs na wyspę Mayreau i postój w zatoce Salt Whistle Bay. Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkałych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek, wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie z białymi piaszczystymi plażami, oraz palmami kokosowymi.

Dzień 4

Rejs na wyspe Mustique. Mustique, to prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona koralami i plażami. Dopływają tu głównie żeglarze. Mustique nazywana jest też Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie swoje rezydencje mają milionerzy z całego świata. Jednym z nich jest Mick Jagger z zespołu Rolling Stones.

Dzień 5

Rejs na wyspę Bequia, postój w zatoce Admirality Bay, a następnie rejs na Tobago Cays. Nocleg na kotwicy. Tobago Cays to kotwicowisko na środku oceanu, otoczone rafami i pięcioma małymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiają, że człowiek przestaje tutaj myśleć o sprawach życia codziennego.

Dzień 6

Rejs na wyspę Union Island (odprawa celna i paszportowa). Postój w stolicy wyspy- Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Następnie rejs na wyspę Carriacou. Nocleg na kotwicy w zatoce przy misteczku Hillsborough.

Dzień 7

Rejs na wyspę Grenada, postój w Port Louis Marina niedaleko stolicy wyspy - St Georges.

Dzień 8

Zakończenie rejsu, powrót z Grenady.