Martynika - Grenadyny - Grenada

Martynika - Grenadyny - Grenada - program 11 dniowego rejsu

Rozpoczęcie rejsu:  Martynika – marina Le Marin

Zakończenie rejsu:  Grenada – Port Louis Marina

Przylot na rejs:  Martynika

Powrót z rejsu:  Grenada

Odwiedzane wyspy:  St. Lucia, St. Vincent, Bequia, Mustique, Mayreau,Tobago Cays, Union Island, Carriacou, Sandy Island.

Dzień 1

Przejazd z lotniska do potu jachtowego Le Marin gdzie będzie czekać nasz katamaran. Martynika odkryta w 1505 roku przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałymi plażami na skraju jak zawsze turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, ciekawe wycieczki w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

Dzień 2

Rejs na wyspę St. Lucia i postój w marinie Rodney Bay Marina.  Saint Lucia, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych wysp karaibskich. Jej znakiem rozpoznawczym są dwa wysokie i widoczne z daleka szczyty wulkanów Petit Piton i Gros Piton. Większość wyspy pokryta jest tropikalnymi lasami oraz plantacjami bananów  tworzącymi iście karaibski krajobraz.

Dzień 3

Wycieczka po wyspie St Lucia. Zwiedzanie miasteczka Soufrirere, Diamond Botanical Garden, Drive-in Volcano, Sulphur Springs, Mineral Baths. Następnie rejs do zatoki Pitons Bay. Na noc postój w zatoce Pitons Bay między Petit Piton i Gros Piton.

Dzień 4

Rejs na wyspe St. Vincent i zwiedzanie zatoki Wallilabou Bay (miejsce gdzie kręcony był film "Piraci z Karaibów") . Odwiedzając  St. Vincent wpływamy już w rejon Grenadyn. Grenadyny to fantastyczny akwen żeglarski, wspaniałe miejsca do nurkowania i tradycyjny karaibski styl życia. Następnie rejs na wyspę Bequia, postój w zatoce Admiralty Bay. Bequia nazywana jest klejnotem Grenadyn ze względu na swój uroczy, stary karaibski charakter, oraz przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Bequia to przede wszystkim piękne piaszczyste plaże porośnięte palmami i tropikalną roślinnością oraz wtopione w krajobraz malownicze małe, rybackie wioski.

Dzień 5

Rejs na wyspę Mustique. To prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona koralami i plażami. Dopływają tu głównie jednak żeglarze. Mustique nazywana jest też Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie swoje rezydencje mają milionerzy z całego świata. Jednym z nich jest Mick Jagger z zespołu Rolling Stones.

Dzień 6

Rejs na wyspę Mayreau. Postój w zatoce Salt Whistle Bay. Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkałych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek, wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie z białymi piaszczystymi plażami, oraz palmami kokosowymi.

Dzień 7

Rejs do Tobago Cays. Tobago Cays to kotwicowisko na środku oceanu, otoczone rafami i pięcioma małymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiają, że człowiek przestaje tutaj myśleć o sprawach życia codziennego. Znajduje się   tu morski park narodowy. Można się tam kąpać , plażować, popływać z żółwiami, uprawiać snorkeling na rafie koralowej i zwiedzać bezludne wysepki.

Dzień 8

Rejs na wyspę Union Island, postój w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna).

Dzień 9

Rejs na bezludna wyspe Sandy Island gdzie zatrzymujemy sie na noc.

Dzień 10

Rejs na wyspę Grenada, postój w Port Louis Marina niedaleko stolicy wyspy - St Georges.

Dzień 11

Zakończenie rejsu.

Uwaga. Rejs z Grenady na Martynike odbywa sie po tej samej trasie. Odwiedzamy te same wyspy ale w odwrotnej kolejnosci.