Martynika - Gwadelupa - Martynika

Program 11 - dniowego rejsu na trasie Martynika - Gwadelupa - Martynika

Przylot na rejs:  Martynika

Powrot z rejsu:  Martynika

Odwiedzane wyspy: Matynika, Dominika, Wyspy Swietych, Marie Galante.

Dzień 1

Przejazd z lotniska do potu jachtowego Le Marin gdzie będzie czekać nasz katamaran. Martynika odkryta w 1505 roku przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałymi plażami na skraju jak zawsze turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, ciekawe wycieczki w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

Dzień 2

Zaprowiantowanie jachtu, odprawa i rejs na północną część wyspy. Nocleg na kotwicy w pięknej zatoce Grand Anse.

Dzień 3

Rejs na wyspę Dominika. Jest to prawdopodobnie jedna z najmniej odkrytych i eksploatowanych wysp na Karaibach. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody z jej obfitością ptaków, motyli i fantastycznie kolorowych kwiatów. Główne atrakcje Dominiki to bujny las tropikalny wnętrza wyspy, wodospady, gorące źródła, jeziora i krystalicznie czyste, błękitne wody Morza Karaibskiego ze swą nienaruszoną rafą koralową. Na wyspie warto z pewnością zejść głębiej na ląd, aby odkryć jej prawdziwy urok.

Dzień 4

Rejs do zatoki Portsmouth Harbour i zwiedzanie okolicy. Płyniemy w góre rzeki Indian River przez imponującą tropikalną dżunglę, następnie taksówką zwiedzamy wnętrze wyspy. Na noc postój na kotwicy w zatoce Portsmouth Harbour.

Dzień 5

Rejs na Gwadelupę. Odprawa celno-paszportowa.

Dzień 6

Zwiedzanie Gwadelupy. Szczególnie atrakcyjna jest zachodnia część wyspy.

Dzień 7

Rejs na Marie Galante i zwiedzanie wyspy. Są tam piękne plaże, parki narodowe i stara destylarnia rumu...

Dzień 8

Rejs na archipelag wysp Les Saintes. Są to niewielkie, urokliwe francuskie wysepki, na które codziennie przypływają setki turystów z pobliskiej Gwadelupy. Codziennie zawija tu tez wiele jachtów, bo u wybrzeży maleńkiej wyspy Terre-de-Haut znajduje się jedna z najpiękniejszych zatok świata! Na wyspie należy zwiedzić Fort Napoleon, rozkoszując się wspaniałym widokiem na - główne miasteczko wyspy, Bourg - zatokę i pozostałe wysepki archipelagu. Warto tez pożyczyć skuter i objechać dookoła wyspę. Na noc postój w zatoce Terre de Haut.

Dzień 9

Rejs powrotny na Martynikę. Stajemy na noc przy St Pierre, miasteczku, które kiedyś określane było Paryżem Indii Zachodnich. W 1902 roku zostało zrównane z ziemią przez wybuch wulkanu Mont Pelee.

Dzień 10

Zwiedzanie miasteczka St Pierre i rejs na południe Martyniki, do mariny Le Marin.

Dzień 11

Zakończenie rejsu, przejazd na lotnisko.