Martynika - Grenadyny - Martynika 13 dni

Martynika - Grenadyny - Martynika - Program 14 dniowego rejsu

Dzień 1

Przejazd z lotniska do potu jachtowego Le Marin, gdzie będzie czekać nasz katamaran. Martynika odkryta w 1505 roku przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałym plażami na skraju jak zawsze turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, wycieczka w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

Dzień 2

Rejs na wyspę St. Lucia i postój w marinie Rodney Bay Marina. Saint Lucia, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych wysp karaibskich. Jej znakiem rozpoznawczym są dwa wysokie i z daleka widoczne szczyty wulkanów, Petit Piton i Gros Piton. Większość wyspy pokryta jest tropikalnymi lasami oraz plantacjami bananów, które tworzą iście karaibski krajobraz.

Dzień 3

Wycieczka po wyspie St Lucia. Zwiedzanie miasteczka Soufrirere, Diamond Botanical Garden, Drive-in Volcano, Sulphur Springs, Mineral Baths. Następnie rejs do zatoki Pitons Bay. Na noc postój w zatoce Pitons Bay między Petit Piton i Gros Piton.

Dzień 4

Rejs na wyspę St. Vincent i postój w zatoce  Wallilabou Bay (miejsce gdzie kręcony był film "Piraci z Karaibów") . Odwiedzając St. Vincent wpływamy już w rejon Grenadyn.  Grenadyny to fantastyczny akwen żeglarski,  wspaniałe miejsca do nurkowania i tradycyjny karaibski styl życia.

Dzień 5

Rejs na wyspę Mustique. To prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona koralami i plażami. Dopływają tu jednak żeglarze, a mieszkają sławni ludzie. Mustique nazywana też jest Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie niertórzy z nich  postawili swoje rezydencje. Jednym z nich jest Mick Jagger z zespołu Rolling Stones.

Dzień 6

Rejs na wyspę Mayreau. Postoj w zatoce Salt Whistle Bay . Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkanych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, z białymi piaszczystymi plażami oraz palmami kokosowymi.

Dzień 7

Rejs do Tobago Cays. Tobago Cays to kotwicowisko na środku oceanu, otoczone rafami i pięcioma małymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiają, że człowiek przestaje tutaj myśleć o sprawach życia codziennego. Jest tam morski park narodowy ,w którym można tam kąpać się , plażować, popływać z żółwiami, snorklowac na rafie koralowej i zwiedzać bezludne wysepki.

Dzień 8

Rejs na bezludna wysepke Sandy Island ( Carriacou). Po drodze odprawa na Union Island. 

Dzień 9

Rejs na Grenade. Zwiedzanie wyspy.

Dzień 10

Rejs na wyspę Union, postój w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna).

Dzień 11

Rejs na wyspę Bequia, postój w zatoce Admiralty Bay. Bequia nazywana jest klejnotem Grenadyn, ze względu na swój uroczy, stary karaibski charakter oraz przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Bequia to przede wszystkim piękne piaszczyste plaże porośnięte palmami i tropikalną roślinnością, oraz wtopione w krajobraz, malownicze małe rybackie wioski.

Dzień 12

Rejs na wyspe St Lucia, postoj w zatoce Marigot Bay. Marigot Bay to piekna zatoka zamknieta od strony morza plaza z palmami.

Dzień 13

Rejs na Martynike, zakonczenie rejsu w porcie jachtowym Le Marin. Możliwość spędzenia ostatniego dnia na plaży - polecamy plażę Les Salines, lub przejażdżka po wyspie - warto zwiedzić ogród tropikalny Jardin de Balata, stolice wyspy Fort de France, lub podjechać w okolice wulkanu Mount Pelee.