Rejsy nurkowe

Rejsy nurkowe

Rejs głównie dla miłośników nurkowania ze sprzętem nurkowym (akwalung).

Odkrywamy podwodny świat Brytyjskich Wysp Dziewiczych, jednego z najciekawszych rejonów do nurkowania na Karaibach.

Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych znajduje się ponad 60 miejsc do nurkowania oznaczonych na mapach, część z nich położona jest w ostatnio założonym National Park System. Liczne rafy są tu wciąż dziewicze. Godne polecenia miejsca to pionowe studnie, podwodne szczyty, rafy koralowe, jaskinie i wraki - najbardziej znany z nich to RMS Rhone, wrak angielskiego parowca pocztowego, który zatonął pod uderzeniem huraganu w 1867 roku. Wrak leży pochylony na głębokości od 20 do 80 stóp. Stanowi znakomite podmorskie sanktuarium dla płetwonurków. Na wraku i w jego okolicy kręcone były sceny do filmu "The Deep".

Posiadacze odpowiednich uprawnień nurkują sami. Dla osób, które ich jeszcze nie mają, istnieje możliwość nurkowania z instruktorem z lokalnej bazy nurkowej (za dodatkową oplatą).

Brak sprzętu też nie jest przeszkodą. Stosowne wyposażenie można wypożyczyć w licznych marinach w rejonie BVI. Tam tez bez problemu można napełnić butle.

Nurkowanie to nie tylko - pozostaje jeszcze opalanie na przepięknych, tropikalnych plażach, zwiedzanie wysp, a dla zainteresowanych nauka żeglowania.