Polinezja Francuska - Raiatea-Bora Bora-Raiatea - program 12 dniowego rejsu

Program 13 - dniowego rejsu na trasie Raiatea - Bora Bora - Raiatea

Dzień 1

Przejazd z lotniska na wyspie Raiatea do mariny w miejscowości Uturoa, gdzie będzie czekać nasz katamaran. O godz 12:30 przejmujemy jacht. Po południu robimy zaprowiantowanie rejsu, omawiamy zasady bezpieczenstwa podczas rejsu, ustalamy ostateczna trase i uczymy sie obslugi jachtu. Powitalna kolacja i nocleg w marinie firmy czarterowej .

Dzień 2

Plyniemy na wschód w kierunku wyspy Huahine. Na noc stajemy na kotwicy przy największej na wyspie, typowej polinezyjskiej wiosce Fare. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3

Rano płyniemy laguną na południe i na noc zatrzymujemy się w malowniczej zatoce Avea. Zwiedzamy wyspę, kąpiemy się i snorklujemy nad dziewiczą rafą koralową. Kolacja w restauracji Relais Mahana.

Dzień 4

Rejs powrotny z wiatrem na wyspę Raiatea. Kapiel i snorklowanie przy Motu Mahaea. Nocleg w zatoce Haamene.

Dzień 5

Rano wyplywamy na Bora Bora. Na noc kotwiczymy po zachodniej stronie Motu Topua, w lagunie otaczającej  Bora Bora,

Dzień 6

Zwiedzamy zachodnią część laguny, a następnie żeglujemy do jej wschodniej części. Po drodze zatrzymujemy się na kąpiel i snorklowanie. Zwiedzamy Lagoonarium gdzie pływamy z rekinami, żółwiami i ogromnymi płaszczkami (rays). Na noc stajemy na kotwicy kolo Motu Taoere.

Dzień 7

Wracamy do zachodniej części laguny. Zwiedzanie wyspy, kąpiel, snorklowanie i kolacja w znanej restauracji Bloody Mary’s.

Dzień 8

Rejs na wyspę Maupiti. Wcześniej sprawdzamy warunki przy wejsciu do laguny, w której położona jest wyspa. Jeśli będą złe, płyniemy następnego dnia na wyspę lokalnym promem na jednodniową wycieczkę.

Dzień 9

Zwiedzamy wyspę Maupiti, kąpiel i snorklowanie. Kolacja w jedynej restauracji na wyspie.

Dzień 10

Rejs powrotny na Bora Bora. Na noc zatrzymujemy się w marinie Bora Bora Yacht Club. Uzupełniamy wodę, kolacja w restauracji.

Dzień 11

Rejs na wyspę Tahaa. Zwiedzanie farmy hodowli perel ANAPA, nocleg na boi cumowniczej przy farmie

Dzień 12

Wycieczka po wyspie Tahaa, zwiedzanie plantacji wanilii, snorklowanie w " koralowej rzece" przy Tautau Motu. Nocleg na boi cumowniczej w zatoce Apu.

Dzień 13

Rejs na wyspę Raiatea. Powrót do mariny w Uturoa, tankowanie paliwa. Opuszczamy jacht o godz 9:00 .