Martynika - St. Lucia

Martynika - St. Lucia - Martynika - Program 8 dniowego rejsu

Dzień 1

Przylot na Martynikę i przejazd z lotniska do portu jachtowego Le Marin gdzie czekać będzie nasz katamaran. Martynika, odkryta w 1505 roku przez Krzysztofa Kolumba, urzeka pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałym plażami na skraju turkusowego morza. Martynika to też znakomita kuchnia i gościnni mieszkańcy.

Dzień 2

Rejs do zatoki Les Salines na Martynice - kąpiel, plażowanie, snorklowanie.  Później rejs do St. Ann, gdzie spędzimy noc.

Dzień 3

Rejs do zatoki Grande Anse - kąpiel, plażowanie, snorklowanie, zwiedzanie miasteczka. Na noc postój w zatoce Grande Anse.

Dzień 4

Rejs na wyspę St. Lucia i postój w Rodney Bay Marina. Saint Lucia to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych wysp karaibskich. Jej znakiem rozpoznawczym są dwa wysokie i z daleka zauważalne szczyty wulkanów, Petit Piton i Gros Piton. Większość wyspy pokryta jest tropikalnymi lasami oraz plantacjami bananów, co tworzy iście karabski krajobraz.

Dzień 5

Rejs na południe wyspy St. Lucia, do zatoki Soufriere Bay. Kąpiel i snorklowanie w zatoce.

Dzień 6

Wycieczka St. Lucii. Zwiedzanie miasteczka Soufrirere, Diamond Botanical Garden, Drive-in Volcano, Sulphur Springs i Mineral Baths. Następnie rejs do zatoki Pitons Bay, gdzie zatrzymamy się na noc, pomiędzy Petit Piton a Gros Piton.

Dzień 7

Rejs na północ wyspy St. Lucia, do Marigot Bay, pięknej zatoki zamkniętej od strony morza plażą z palmami. Nocny postój w Marigot Bay.

Dzień 8

Rejs na Martynikę, noc w marinie Le Marin.

Dzień 9

Zakończenie rejsu. Ostatnia okazja do plażowania lub przejażdżki po wyspie. Warto zwiedzić ogród tropikalny Jardin de Balata, stolicę wyspy Fort de France albo okolice wulkanu Mount Pelee.