Grenada - Tortola

Grenada - Tortola - program 16 dniowego rejsu

„BEST OF THE CARIBBEAN”

Program 16 - dniowego rejsu na trasie Grenada – Tortola, (Brytyjskie Wyspy Dziewicze)

Dzień 1

Przejazd z lotniska na Grenadzie do potu jachtowego Port Louis Marina niedaleko stolicy wyspy - St Georges, gdzie będzie czekać nasz katamaran.

Dzień 2

Zaprowiantowanie jachtu i rejs na bezludną wysepkę Sandy Island. Kapiel i snorklowanie. Nocleg na boi cumowniczej przy wyspie.

Dzień 3

Rejs na wyspę Union Island. Postój w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Następnie rejs na wyspę Mayreau. Postój w zatoce Salt Whistle Bay. Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkałych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek, wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie z białymi piaszczystymi plażami, oraz palmami kokosowymi.

Dzień 4

Rejs do Tobago Cays. Tobago Cays to kotwicowisko na środku oceanu, otoczone rafami i pięcioma małymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiają, że człowiek przestaje tutaj myśleć o sprawach życia codziennego. Znajduje się tu morski park narodowy. Można się tam kąpać , plażować, popływać z żółwiami, uprawiać snorkeling na rafie koralowej i zwiedzać bezludne wysepki.

Dzień 5

Rejs na wyspę Bequia, postój w zatoce Admiralty Bay. Bequia nazywana jest klejnotem Grenadyn ze względu na swój uroczy, stary, karaibski charakter, oraz przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Bequia to przede wszystkim piękne piaszczyste plaże porośnięte palmami i tropikalną roślinnością oraz wtopione w krajobraz malownicze małe, rybackie wioski. Nocny przelot na wyspę St Lucia. Saint Lucia, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych wysp karaibskich. Jej znakiem rozpoznawczym są dwa wysokie i widoczne z daleka szczyty wulkanów Petit Piton i Gros Piton. Większość wyspy pokryta jest tropikalnymi lasami oraz plantacjami bananów  tworzącymi iście karaibski krajobraz

Dzień 6

Rejs wzdłuż wyspy St Lucia. Na początek zwiedzamy zatokę Soufriere Bay, a na lunch zatrzymujemy się w zatoce Marigot Bay. Marigot Bay to piękna zatoka zamknięta od strony morza plażą z palmami. Noc spędzamy w Rodney Bay Marina.

Dzień 7

Rejs na północ w kierunku Martyniki. Wieczorem zatrzymujemy w miejscowości St. Pierre. Zwiedzamy miasto, które kiedyś określane było Paryżem West Indies, dokąd w 1902 roku nie zostało zrównane z ziemią po wybuchu wulkanu Mont Pelee. Nocny przelot na wyspę Dominika.

Dzień 8

Postój w zatoce Portsmouth Harbour i zwiedzanie wyspy. Dominika jest  to prawdopodobnie jedna z najmniej odkrytych i eksploatowanych wysp na Karaibach. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody z jej obfitością ptaków, motyli i fantastycznie kolorowych kwiatów. Główne atrakcje Dominiki to bujny las tropikalny wnętrza wyspy, wodospady, gorące źródła, jeziora i krystalicznie czyste, błękitne wody Morza Karaibskiego ze swą nienaruszoną rafą koralową. Na wyspie warto z pewnością zejść głębiej na ląd, aby odkryć jej prawdziwy urok. Płyniemy w góre rzeki Indian River przez imponującą tropikalną dżunglę, następnie taksówką zwiedzamy wnętrze wyspy. Na noc postój w zatoce Portsmouth Harbour.

Dzień 9

Rejs na archipelag wysp Les Saintes. Są to niewielkie, urokliwe francuskie wysepki, na które codziennie przypływają setki turystów z pobliskiej Gwadelupy. Codziennie zawija tu tez wiele jachtów, bo u wybrzeży maleńkiej wyspy Terre-de-Haut znajduje się jedna z najpiękniejszych zatok świata! Na wyspie należy zwiedzić Fort Napoleon, rozkoszując się wspaniałym widokiem  na - główne miasteczko wyspy, Bourg - zatokę i pozostałe wysepki archipelagu. Warto tez pożyczyć skuter i objechać dookoła wyspę. Na noc postój w zatoce Terre de Haut.

Dzień 10

Rejs na wyspe Antiga, po drodze zatrzymujemy sie przy Pigeon Island. Ta wysepka, położona przy zachodnim wybrzeżu Gwadelupy  będzie wielką gratką dla zwolenników snorklowania i nurkowania, bowiem znajduje się tam słynny Cousteau Underwater Park, który jest jednym z najlepszych w okolicy miejsc do nurkowania, pełnym raf koralowych, ośmiornic i kolorowych ryb. Nocny przelot na wyspę Antiga (w razie niekorzystnych wiatrów płyniemy na wyspę Nevis).

Dzień 11

Zatrzymujemy się w Jolly Harbour Marina i zwiedzamy Antigę. Ciekawe miejsca na wyspie to Falmouth Harbour i English Harbour znane od wieków jako jedne z najlepszych miejsc schronienia na Karaibach, dziś są slynne z pubów, restauracji i nocnego życia .Ta przepiękna i malownicza zatoka English Harbour jest otoczona silnie ufortyfikowanym cyplem i wzgórzami , stanowi centrum żeglarstwa w tym rejonie Karaibow. Miasto słynie zwłaszcza ze stoczni Nelsona, która zajmuje miejsce istniejącej tam niegdyś bazy Brytyjskiej Marynarki Wojennej. Noc spędzamy w marinie.

Dzień 12

Rejs na wyspę St. Barts. Wyspie tej patronują gwiazdy filmowe spędzające na niej wakacje od lat 50 – tych. W jej małej, eleganckiej stolicy - Gustavii, francuską radość życia łagodzi szwedzki porządek. Znaleźć tu można przepiękne plaże, wspaniałą kuchnię, ekskluzywne wolnocłowe butiki i wspaniałych ludzi. Na noc zostajemy na kotwicy przed portem Gustavia.

Dzień 13

Zwiedzamy miasteczko Gustavia, a następnie płyniemy na wyspę St. Martin. Na St. Martin popularną miejscowością jest urocze francuskie miasteczko Marigot, oraz na południowej stronie miejscowość Philpsburg, interesuące miejsce dla zwolenników kasyn i nocnego życia. W nocy rejs na Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

Dzień 14

Zatrzymujemy się na wyspie Virgin Gorda. Wyspa ta stanowi cześć archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych (BVI). Wyspy Dziewicze to perełka Karaibów, oraz prawdziwy raj dla żeglarzy. Wspaniała pogoda, słabe, lub umiarkowane wiatry wiejące prawie zawsze z tego samego kierunku, bajkowe plaże, dziewicze rafy koralowe i bezludne wysepki. Na noc zatrzymujemy się w marinie Virgin Gorda Yacht Club.

Dzień 15

Rano zwiedzanie rezerwatu The Baths na wyspie Virgin Gorda.The Baths są jedną z największych atrakcji Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Jest to najbardziej malownicza na Karaibach plaża z pięknymi palmami i oryginalnymi formacjami skalnymi, które, jak niektórzy uważają, są meteorytami. Po interesującej wycieczce wzdłuż plaży, kąpieli i snorklowaniu płyniemy do zatoki Trellis Bay na wyspie Tortola. Zwiedzamy okolicę, a wieczorem spotykamy się na malej wysepce Bellamy Cays, gdzie mieszkał Władyslaw Wagner - pierwszy Polak, który opłynał jachtem świat (wyprawa na jachcie Zjawa). Chwila zadumy przy pamiątkowej tablicy przypominającej osiągniecia naszego przedwojennego żeglarza i pożegnalna kolacja w restauracji The Last Resort, zbudowanej przed laty przez Wagnera. Na noc zostajemy w Trellis Bay na bojce cumowniczej.

Dzień 16

Dzień rezerwowy na wypadek przeciwnych wiatrów...............

Dzień 17

Zakończenie rejsu w Trellis Bay na wyspie Tortola.

 

UWAGI!

Rejs na trasie Tortola (Brytyjskie Wyspy Dziewicze) – Grenada odbędzie się tą samą trasą tylko w odwrotnej kolejności.

Przy 14 dniowej wersji tego rejsu nie odwiedzamy Antigi.

Przy 18 dniowej wersji tego rejsu, możemy zorganizować dodatkowe wycieczki po wyspach (np. St. Lucii, czy Grenadzie) lub teżograniczyć ilość nocnych przelotow między wyspami.