Grenada - Grenadyny - Grenada

Grenada - Grenadyny -   Grenada - Program 13 dniowego  rejsu

Rozpoczecie rejsu:  Grenada – Port Louis Marina

Zakonczenie rejsu:  Grenada – Port Louis Marina

Przylot na rejs:  Grenada

Powrot z rejsu:  Grenada

Odwiedzane wyspy:  St. Vincent, Bequia, Mustique, Mayreau,Tobago Cays, Union Island, Carriacou, Grenada.

Dzień 1

Krótki przejazd z lotniska na Grenadzie do potu jachtowego Port Louis Marina, niedaleko stolicy wyspy St Georges - najnowszej i najnowocześniejszej mariny na Karaibach, gdzie będzie czekać nasz katamaran.                            

Dzień 2

Rano robimy zaprowiantowanie jachtu na rejs, a następnie jedziemy na wycieczke po Grenadzie. Zwiedzamy miedzy innymi fabrykę czekolady, ogród botaniczny, destylarnie rumu i piekne wodospady. Grenada to stolica przypraw, jedna z najciekawszych wysp w tym rejonie Karaibów.

Dzień 3

Rano odprawa załogi i rejs na bezludną wysepkę Sandy Island z piękną, piaszczystą plażą. Po drodze postój na lunch w zatoczce na wyspie Isle de Ronde. Nocleg na bojach cumowniczych przy Sandy Island.

Dzień 4

Rejs na wysepkę Mopin oraz prywatną wyspę Palm Island oraz Petit St. Vincent. Kąpiel, plażowanie, snorklowanie. Nocleg na kotwicy przy Petit St Vincent.

Dzień 5

Rejs na wyspę Union Island (odprawa celna i paszportowa). Postój w stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Następnie rejs na wyspę Mayreau i postój w zatoce Salt Whistle Bay. Mayreau to najmniejsza spośród zamieszkałych wysp Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste z wyjątkiem nielicznych zatok, obramowanych pięknymi plażami. Na wyspie znajduje się chyba jeden z najpiękniejszych na Karaibach kamienny, katolicki kościółek, wzniesiony na szczycie wzgórza. Zatoka Salt Whistle Bay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie z białymi piaszczystymi plażami oraz palmami kokosowymi.

Dzień 6

Rejs na wyspę Bequia, postój w zatoce Admiralty Bay. Bequia nazywana jest klejnotem Grenadyn ze względu na swój uroczy, stary, karaibski charakter, oraz przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Bequia to przede wszystkim piękne piaszczyste plaże porośnięte palmami i tropikalną roślinnością oraz wtopione w krajobraz malownicze małe, rybackie wioski.

Dzień 7

Rejs na wyspę St. Vincent. Postoj marinie Blue Lagoon i zwiedzanie wyspy. Odwiedzimy między innymi zatokę Wallilabou Bay, miejsce gdzie kręcony był film "Piraci z Karaibów” .

Dzień 8

Rejs na wyspę Mustique. Mustique, to prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona koralami i plażami. Dopływają tu głównie żeglarze. Mustique nazywana jest też Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie swoje rezydencje mają milionerzy z całego świata. Jednym z nich jest Mick Jagger z zespołu Rolling Stones.

Dzień 9

Rejs do Tobago Cays. Tobago Cays to kotwicowisko na środku oceanu, otoczone rafami i pięcioma małymi, bezludnymi wysepkami. Idealnie czysta woda i niesamowity szum otwartego oceanu sprawiają, że człowiek przestaje tutaj myśleć o sprawach życia codziennego.

Dzień 10

Postój w lagunie Tobago Cays . Znajduje się tu morski park narodowy. Można się tam kąpać, plażować, popływać z żółwiami, snorklowac na rafie koralowej i zwiedzać bezludne wysepki. Wieczorem gril na plazy na jednej z wysepek.

Dzień 11

Rejs na wyspę Union Island (odprawa celna i paszportowa). Postój w stolicy wyspy- Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna). Następnie rejs na wyspę Carriacou. Nocleg na kotwicy w zatoce przy misteczku Hillsborough.

Dzień 12

Rejs na wyspę Grenada, postój w Port Louis Marina niedaleko stolicy wyspy - St Georges.

Dzień 13

Zakończenie rejsu, powrót z Grenady.