Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Brytyjskie Wyspy Dziewicze - Program 10 dniowego rejsu

Rozpoczecie rejsu  (do uzgodnienia z zaloga):  Tortola  lub St. Thomas (tansze dolot).

Zakonczenie rejsu (do uzgodnienia z zaloga):  Tortola lub St. Thomas (tanszy powrot)

Przylot na rejs:  Tortola lub St. Thomas

Powrot z rejsu:  Tortola  lub St. Thomas

Odwiedzane wyspy:  Tortola, Peter Island, Jost van Dyke, Norman Island, Cooper Island, Anegada, Virgin Gorda

Dzień 1

Przylatujecie na wyspę Tortola. Przejazd taksówką z lotniska Beef Island do Village Cay Marina w miasteczku Road Town, gdzie czekać będzie na Was nasz katamaran , zajmie tylko ok. 15 minut. Po rozpakowaniu bagażu idziemy na powitalną kolację, podczas której omówimy program rejsu, oraz zasady bezpieczeństwa podczas żeglowania.

Dzień 2

Po śniadaniu robimy zakupy na jacht, zapoznamy się z obsługą turystycznego katamaranu, podniesiemy żagle i pożeglujemy poprzez Sir Francis Drake Channel na Peter Island. Staniemy tam na kotwicy w zatoce Dead Man's Bay, aby wykąpać się, ponurkować i zjeść lunch. Następnie opłyniemy pobliską, bezludną Dead Chest Island, czyli "Skrzynię Umrzyka". Dead Chest Island - upamiętniona w piosence żeglarskiej "15 chłopa na umrzyka skrzyni... I butelka rumu!", wygląda z oddali rzeczywiście jak trumna. Osławiony angielski pirat "Blackbeard" (Czarnobrody) zostawił na niej ze zwykłej zemsty 15 członków swojej załogi jedynie z butelką rumu - wyspie nie ma słodkiej wody. Następnie pożeglujemy w kierunku Norman Island - Wyspy Skarbów. Na "Wyspie Skarbów" Robert Stevenson osadził główna akcję swojej słynnej powieści. Stajemy na boi przed "The Caves" aby popływać i spenetrować słynne, schodzące do wody jaskinie, gdzie podobno do dziś ukryte są skarby piratów. Na noc stajemy na kotwicy w zatoce The Bight.

Dzień 3

Rano będziemy nurkować z maską i fajką przy okolicznych wysepkach The Indians. Nurkowanie jest tu łatwe i bardzo interesujące. Rafa koralowa jest pełna kolorowych ryb. Jest to idealne miejsce dla początkujących na pierwsze spotkanie z podwodnym światem! Następnie popłyniemy do Soper's Hole na zachodnim wybrzeżu Tortoli, gdzie zatrzymamy się na lunch i zrobimy niezbędne zakupy. Po południu pożeglujemy na wyspę Jost Van Dyke nazwanej tak od nazwiska często zaglądającego tu niegdyś holenderskiego pirata i zatrzymamy się na noc w zatoce Little Harbor.

Dzień 4

Wcześnie rano wybierzemy się na wycieczkę na najwyższy szczyt wyspy Jost Van Dyke, żeby podziwiać bajkową panoramę Amerykańskich i Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Na lunch zatrzymujemy się w zatoce Great Harbor, zwiedzamy wioskę rybacka i odwiedzamy słynna restaurację FOXY’s. Po południu płyniemy do  malowniczej zatoki White Bay z otoczoną palmami piękną plażą, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych w okolicy barów - Soggy Dollar Bar. To właśnie tu narodził się słynny Painkiller, karaibski środek do uśmierzania bólu. Painkiller to "narodowy drink" na Wyspach Dziewiczych. Wart zawsze drugiej kolejki... Następnie płyniemy na piękną, bezludną wysepkę Sandy Cay. Czas na kąpiel i zdjęcia w najbardziej malowniczym zakątku Wysp Dziewiczych. Na noc zatrzymamy się na Tortoli w zatoce Cane Garden Bay.

Dzień 5

Po śniadaniu w malowniczej Cane Garden Bay, żeglujemy na północ, aby odwiedzić małą, kolorową wysepkę Marina Cay, gdzie z restauracji na szczycie wzniesienia roztacza się wspaniały widok na okoliczne wyspy. Płynąc dalej na północ zatrzymamy się przy wyspach "The Dogs", gdzie znajdują się jedne z najlepszych miejsc do nurkowania. Na noc kotwiczymy w zatoce Leverick Bay, odwiedzimy sklep i restaurację znanej firmy "Pusser's", produkującej najznakomitszy na świecie rum (serwowany przez 300 lat marynarzom Floty Brytyjskiej).

Dzień 6

Po śniadaniu żeglujemy na północ w kierunku wyspy Anegada. Jest to najbardziej płaska wyspa archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych (największa wysokość to zaledwie 7 metrów) otoczona ogromną rafą koralową. Największe atrakcje tej wyspy to hodowla różowych flamingów, żyjące dziko iguany oraz najlepsze na Karaibach homary. Po dopłynięciu, zwiedzamy wyspę i spędzamy popołudnie na pięknej plaży Loblolly Beach, gdzie kąpiemy się i snorklujemy w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie. Wieczorem kolacja „homarowa” w lokalnej restauracji.

Dzień 7

Po śniadaniu żeglujemy na południe w kierunku wyspy Vigin Gorda. Po drodze zatrzymujemy się przy prywatnej wyspie Necker Island, należącej do Richarda Bransona, właściciela linii lotniczych Virgin Atlantic. Na noc kotwiczymy w zatoce przy Yacht Club The Bitter End.. Zainteresowani mogą pożyczyć deskę z żaglem lub mały, plażowy katamaran i pożeglować po osłoniętej zatoce. Będzie również następna okazja do odwiedzenia lokalnych barów i zrobienia zakupów.

Dzień 8

Wypływając z Bitter End Yacht Club kierujemy się znowu na południe. Kotwiczymy przy jednej z największych atrakcji Brytyjskich Wysp Dziewiczych - The Bath. Jest to najbardziej malownicza na Karaibach plaża z pięknymi palmami i oryginalnymi formacjami skalnymi, które, jak niektórzy uważają, są meteorytami. Po interesującej wycieczce wzdłuż plaży, kąpieli, snorklowaniu popłyniemy do zatoki Trujących Jabłuszek na wyspie Cooper Island, gdzie zatrzymujemy się na noc.

Dzień 9

Po śniadaniu żeglujemy z wiatrem w kierunku Salt Island, gdzie niedaleko od brzegu znajduje się wrak brytyjskiego statku pocztowego RMS "RHONE", który zatonął tam w sztormie w 1867 roku. Wrak nie jest głęboko i można go dobrze zobaczyć nurkując tylko z maską i fajką. A warto, bo jest to jeden z najlepiej zachowanych wraków na Karaibach. Wczesnym popołudniem płyniemy do zatoki Trellis Bay, zwiedzamy okolicę, a wieczorem spotykamy się na pożegnalnej kolacji w restauracji The Lost Resort, zbudowanej przez polskiego żeglarza Władysława Wagnera , który jako pierwszy Polak opłynął świat (wyprawa na jachcie Zjawa).

Dzień 10

Po śniadaniu opuszczamy Tortolę.