O nas

O nas

Jesteśmy solidną, znaną w środowisku żeglarskim amerykańską firmą specjalizującą się w  organizacji wakacji pod żaglami. Działamy od 7 lat i zorganizowaliśmy już 130 rejsów, w których uczestniczyło około 1000 osób. Firmę prowadzi (i większość naszych rejsów) kapitan Jacek Reschke, znany i doświadczony żeglarz, oraz sprawdzony organizator wielu rejsów i imprez żeglarskich.

Jacek Reschke o sobie

Mieszkam obecnie z rodziną w USA. Jestem absolwentem Wydziału Elektrycznego AGH w Krakowie i przez ostatnie 20 lat pracowałem jako inżynier w znanych inżynieryjnych firmach konsultacyjnych w paru krajach świata.

Przed wyjazdem z Polski dużo żeglowałem, szkoliłem młodych adeptów żeglarstwa, oraz organizowałem wiele obozów żeglarskich i rejsów morskich. W roku 1980 założyłem i przez wiele lat prowadziłem Młodzieżowy Klub Morski "Szkwał" w Krakowie, a od roku 1981 organizowałem pierwsze krakowskie festiwale piosenki morskiej "SHANTIES".

Od paru lat, wraz z moim wieloletnim, nie tylko "szantowym" przyjacielem Markiem Szurawskim organizujemy rejsy żeglarskie po Karaibach. Początkowo uczestniczyli w nich nasi przyjaciele i znajomi, teraz już znajomi i przyjaciele znajomych. Okazało się, że rejsy te pozwalają nie tylko wspaniale wypocząć, ale i zrealizować hasło "Rejs ku Wyspom Szczęśliwym" - doświadczyć w intensywny sposób licznych radości żeglowania i odkryć światy dostępne tylko na morzu i pod żaglami bajkowym świecie legendarnych wysp i legendarnego morza.

Obaj z Markiem staliśmy się po części dziećmi własnego sukcesu - coraz więcej chętnych chciało z nami popłynąć, co nie dawało się łatwo pogodzić z własną pracą zawodową.
Jak ktoś kiedyś żartobliwie powiedział, jeśli praca przeszkadza ci w żeglowaniu - zmień pracę. Ja potraktowałem te radę poważnie i przy ogromnym poparciu mojej żony Dobrochny (tez zapalonej żeglarki), oraz paru przyjaciół, postanowiłem zająć się poważnie tym, co zawsze było moją pasja - żeglarstwem.
Zakupiliśmy wiec duży, luksusowy katamaran i od tego roku rozpocząłem nową karierę zawodową: organizatora karaibskich wakacji pod żaglami, instruktora żeglarstwa, oraz zawodowego skipera.
Nie obawiam się nowej pracy; tak naprawdę przygotowywałem się do niej od lat.

Oto moje zeglarskie kwalifikacje:

  • Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej
  • Instruktor Żeglarstwa PZZ
  • Yachtmaster Ocean (South Africa)
  • USCG 100 ton Master captain's license (USA)

Oprócz tego:

Mam na koncie ponad 80 tysięcy mil morskich stażu na jachtach żaglowych po wielu morzach i oceanach świata.. Od 12 lat pływam po Karaibach i znam prawie każda ciekawsza wyspę, plażę, rafę i zatokę.

Co tu kryć - zapraszam na wspólne rejsy!

 

Nasza kadra:

W naszych rejsach, jako kadra okazyjnie uczestniczą również:

Marek Szurawski

Jachtowy sternik morski, odpowiedzialny za wzbogacanie programu rejsów poprzez wprowadzanie elementów rumowych, szantowych, marynistycznych, pirackich,, oraz treningu pamięci, twórczego myślenia i kształcenia osobowości samouzdrawiajacej. Marek wziął również na swoje barki promowanie naszej działalności w Polsce.

Więcej informacji o Marku znajdziecie na stronie:
http://eccehomo21.eu/index.php?id=28


 

Dobrosława Reschke

Moja zona, jachtowy sternik morski i nasz "pokładowy lekarz". Dobrochna to "mistrzyni świata" w zdawaniu egzaminów medycznych. Ukończyła studia medyczne w Cape Town (RPA) i od tego czasu tyle razy nostryfikowała swój dyplom, że może pracować jako lekarz w sześciu krajach swiata. Jest specjalistką w Emergency Medicine i gdy z nami nie pływa, pracuje w Emergency Room jednego ze szpitali w stanie Kentucky, USA.