Przelot na rejs po Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Przelot na rejs po Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Bezpośrednio na Tortolę (Brytyjskie Wyspy Dziewicze), można dostać się tylko lokalnymi liniami (np. LIAT, Winair, Cape Air) z czterech okolicznych wysp: St Martin, Puerto Rico, Antiqua i St Thomas). Przylatując z Europy, USA lub Kanady, trzeba więc najpierw dostać się na jedną z tych wysp.

Przelot z Polski:

Najszybciej (w ciągu jednego dnia) można przelecieć na Brytyjskie Wyspy Dziewicze lecąc przez Paryż (np. liniami Air france, Air Corsair, KLM, Air Caraibes) na sąsiednią wyspę St Martin (kod SXM), a następnie lokalną linią (np. LIAT, Winair) na Tortolę (kod EIS).

Najtaniej można dostać się na Brytyjskie Wyspy Dziewicze lecąc przez USA (np. New York, Miami) na amerykańską wyspę St Thomas i stamtąd przepłynać lokalnym promem na Tortolę. Konieczny jest jednak nocleg na terenie USA, no i oczywiecie posiadanie ważnej wizy amerykańskiej (możemy pomóc w załatwieniu). Należy jednak pamiętać, że ostatni prom na Tortolę odpływa z St Thomas ok. godz. 17:00 więc należy przylecieć na St Thomas nie pózniej niż ok. godz. 15:30.

Przelot z USA lub Kanady:

Lecąc na Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI) z USA, lub Kanady w pierwszej kolejności należy dostać się do Puerto Rico (lotnisko SJU), lub na St Thomas (lotnisko STT).

Z Puerto Rico na Tortolę można dostać się samolotem np. linii LIAT lub Cape Air. Linia Cape Air jest najtańsza, ale leci się małymi, mniej wygodnymi samolotami (na 9 osob).

Z St Thomas na Tortole można dostać się samolotem np. linii Cape Air, lub lokalnym promem. Czas plyniecia promu, to ok. 45 minut, cena ok. 30 USD w jedną stronę. Informacje o rozkładzie jazdy promów można znależć np. na stronie www.ultimatebvi.com/travel-tips/ferry-times/