Która trasa rejsu jest dla mnie najlepsza?

Która trasa rejsu jest dla mnie najlepsza?

Rejsy po Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI), to pływanie po osłoniętych spokojnych wodach blisko brzegu. Na noc zawsze zatrzymujemy się w marinach lub na bojkach cumowniczych w zatoczkach.  Żeglujemy tylko 2  - 4 godziny dziennie. W czasie rejsów po BVI załoga ma najwięcej okazji do kąpieli, plażowania, snorklowania, nurkowania, kolacji na brzegu oraz degustacji największej ilości rumowych drinków ...

Jest to niewątpliwie najpiękniejszy zakątek Karaibów. Tu odwiedzamy najwięcej tropikalnych plaż, malowniczych zatoczek i dziewiczych raf koralowych. Jest to idealne miejsce do zabawy, odpoczynku i relaksu.

Jest to najlepsza trasa dla osób, które nigdy jeszcze nie żeglowały oraz dla rodzin z dziećmi. To również idealne miejsce na rejsy dla firm (szkoleniowe, nagrodowe, czy integracyjne).

Rejsy po Grenadynach, to rejsy z Martyniki  lub Grenady na archipelag  Grenadyn. Są to niewielkie wyspy oddalone od siebie o ok.  2 do 3 godzin żeglowania. Aby dopłynąć z Martyniki na Grenadyny musimy przepłynąć dwa dłuższe odcinki otwartego oceanu miedzy wyspami Martynika i St Lucia, oraz St Lucia i St Vincent. Są to przejścia zajmujące od 5 do 8 godzin. Po Grenadynach  żegluje się głównie w dzień. Odwiedzane wyspy są bardziej zróżnicowane, lecz nieco biedniejsze niż Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Jest tam mniej malowniczych plaż, wygodnych marin, dobrze zaopatrzonych sklepów i dobrych restauracji, za to jest spokojniej i mniej tłoczno.

Polecamy rejsy w jedna stronę z Grenady na Martynikę lub z Martyniki na Grenadę. Żeglowanie w jedna stronę to nie powtarzanie dwukrotnie tej samej trasy, dwa razy mniej długich przelotów przez otwarty ocean, więcej czasu na zwiedzanie wysp i pobyt w uroczych zatoczkach  oraz odwiedzenie dwóch dodatkowych wysp; Carriacou i Grenady, na co zazwyczaj nie ma już czasu w rejsie Martynika – Martynika.

Rejs po Grenadynach jest najlepszy dla osób, które oprócz relaksu i odpoczynku chcą sobie  więcej pożeglować. 

Rejs w jedną stronę z Martyniki na Brytyjskie Wyspy Dziewicze, to dłuższy rejs, podczas którego odwiedzamy większe i bardziej znane wyspy, takie jak Gwadelupa, Antigua, czy St. Martin. Czasami żeglujemy  w nocy, żeby w dzień mieć więcej czasu na zwiedzanie wysp.  Wiele odcinków pokonuje się przez otwarty ocean, a przeloty między niektórymi wyspami dochodzą nawet do 16-20 godzin. W tym rejsie jest najmniej czasu na  plażowanie, kąpiel, nurkowanie i snorklowanie. Próbujemy to nadrobić wcześniejszym dopłynięciem do Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Jest to rejs raczej dla osób,  które miały już wcześniej  kontakt z żeglarstwem i nie zanudzą się dłuższym żeglowaniem przez otwarty ocean.

Nawigacja