Czym różnią się rejsy na „Shanties”od podobnych rejsów organizowanych przez inne firmy w Polsce?

Czym różnią się nasze rejsy na „Shanties” od rejsów organizowanych przez firmy czarterowe w Polsce?

  • Każdy nasz rejs jest perfekcyjnie przygotowany – bazujemy  na naszych doświadczeniach z ponad 100 rejsów zorganizowanych już na Karaibach. Inne firmy nie maja takiego doświadczenia, bo organizują rejsy po tym akwenie okazjonalnie.
  • Pływamy na prywatnych, bardzo dobrze utrzymanych i  wyposażonych katamaranach . Są to takie same modele jakich używają prestiżowe firmy czarterowe Sunsail  i Moorings.  Polskie firmy pożyczają często jachty z najtańszych, lokalnych firm czarterowych. Zdarza się, że są one w nie najlepszym stanie i psują się podczas rejsu.
  • Mamy na jachcie dodatkowy sprzęt rekreacyjny,  który może załoga używać bezpłatnie (kajak itp). Na rejsach innych firm trzeba taki sprzęt dodatkowo pożyczać  z reguły na koszt załogi.
  • Nasze rejsy prowadzi  skiper, który żegluje po Karaibach po 8 miesięcy w roku i świetnie zna akwen, lokalne atrakcje, przepisy i zwyczaje. Zdarza się, że inne firmy wysyłają na Karaiby skipera, który nigdy tu jeszcze nie pływał (bo taki skiper jest najtańszy). Załoga traci wówczas wiele czasu na szukanie paliwa i wody, na załatwianie formalności  czy na szukanie wolnych bojek cumowniczych. Mało doświadczony skiper często boi się stawać na kotwicy blisko brzegu czy blisko innych jachtów, a często jest to jedyna możliwość żeby pokazać załodze najbardziej atrakcyjne miejsca.
  • Na naszych rejsach nie ma typowego rygoru spotykanego na polskich rejsach morskich. Nie mamy oficerów wachtowych ani wacht nawigacyjnych. Steruje, prowadzi  nawigacje i pomaga w obsłudze jachtu ten, kto akurat ma na to ochotę.
  • Tylko my organizujemy słynne już Rejsy Rumowe i Rejsy Szantowe

Nawigacja