Czym różni się żeglowanie po Karaibach katamaranem od rejsu wycieczkowcem?

Czym się rożni plywnie po Karaibach luksusowym katamaranem od rejsu wycieczkowcem.

Wiele osób, które nigdy wcześniej nie żeglowały pyta nas, czym różnią się nasze rejsy od rejsu wycieczkowcem po Karaibach. Odpowiadamy:

  • Pływając katamaranem sami ustalamy sobie trasę i program rejsu.
  • Program i trasę możemy zmieniać w trakcie trwania rejsu w zależności od pogody i nastroju załogi. Jeśli jedna wyspa, plaża czy zatoka bardzo Wam się spodoba, możemy tam zostać dłużej.
  • Pływanie katamaranem zapewnia lepsze towarzystwo. Na rejs przyjeżdża przeważnie grupa znajomych czy rodzina, a jeśli nawet załoga wcześniej  się nie zna, to prawie zawsze będą to rodacy, osoby o podobnym statusie zawodowo-materialnym i o podobnych zainteresowaniach. Na wycieczkowcu jest się samotnym w tłumie obcych, mówiących w obcym języku turystów (na Karaibach przeważnie amerykańskich emerytów).
  • Katamaranem możemy podpływać blisko brzegu i odwiedzać niewielkie wysepki,  zatoki, plaże i rafy koralowe, których nigdy nie będziecie mieli okazji zobaczyć płynąc wycieczkowcem. A to jest przecież główna atrakcja Karaibów.
  • Żeglując jachtem po Karaibach można częściej odwiedzać lokalne restauracje, chodzić na koncerty muzyki reggae, mieć bliższy kontakt z lokalną ludnością i znacznie lepiej poznać klimat Wysp Karaibskich.

Nawigacja