Przelot na rejs Martynika - Tortola

Przelot na rejs Martynika - Tortola, lub Tortola - Martynika

Przelot z Polski:

( np. Air France, Air Corsair,  KLM i Air Caraibes )

Na rejs z Martyniki (lotnisko FDF) na Tortolę (lotnisko EIS) należy wykupić  bilet w jedną stronę z Paryża na Martynikę, a lot powrotny z St. Martin do Paryża . Lot lokalny Tortola - St Martin obsługiwany jest  np.przez linię LIAT. Można też wykupić bilet powrotny z Paryża na Martynikę i z Tortoli na Martynikę wrócić lokalna linia LIAT.

Na rejs z Tortoli na Martynikę najlepiej wykupić bilet z Paryża na St. Martin, a następnie lokalną linią (np. LIAT) przelecieć z St. Martin na Tortolę. Powrót z Martyniki do Paryża. Mozna też wykupic bilet powrotny z Paryża na Martynikę i na Tortolę przelecieć lokalna linia LIAT.

Można też sprawdzic opcje przelotu przez USA. Może być taniej, wymagana jest jednak wiza amerykańska. Przy tej opcji zamiast na Tortolę, można lecieć na sąsiednia wyspę St Thomas i stamtąd przepłynąć promem na Tortolę.

Przelot z USA lub Kanady:

Z Miami na Florydzie jest bezpośrednie połączenie linią American Airlines na Martynikę. Można też lecieć  z  USA  lub Kanady przez Puerto Rico. Z kontynentu amerykanskiego na Puerto Rico można dostać się np. liniami Delta lub American Airlines, a z Pueto Rico na Martynikę linią American Eagle.

Lecąc z Tortoli (BVI) do USA lub Kanady, w pierwszej kolejności należy dostać się na Puerto Rico  SJU) lub na St. Thomas (STT).

Tortoli (BVI) na Puerto Rico (SJU) można przelecieć  np. liniami LIAT, American Eagle lub Cape Air. Linia Cape Air jest najtańsza, ale leci sie małymi, mniej wygodnymi samolotami ( 9- osob).

Tortoli (BVI) na St. Thomas (STT)można dostać się samolotem np. linii Cape Air lub lokalnym promem. Czas płyniecia promu, to ok. 45 minut, cena ok. 30 USD w jedną stronę. Informacja o godzinach wypływania jazdy promów można znaleźćc np. na stronie www.ultimatebvi.com/travel-tips/ferry-times/

Puerto Rico na kontynent amerykański można dostać się np. liniami Delta lub American Airlines,

natomiast z St. Thomas na kontynent amerykański np. liniami Delta, American Airlines lub Spirit Airline.